Iniesta: Prišel sem kot deček, odhajam kot moški

La liga 21. Maj 20182:58 > 3:16
David Ramos, Getty Images Sport

V nedeljo je bilo na stadionu Camp Nou v zraku čutiti veliko emocij, saj je svojo zadnjo tekmo v dresu Barcelone odigral legenarni vezist Andres Iniesta.

Andres Inietsa je kariero pri Barceloni začel leta 1996 v mlajših selekcijah, del prve ekipe pa postal šest let kasneje. Od takrat pa do danes je bil nezamenljivi člen šampionskih generacij katalonskega kluba, s katerim je osvojil 32 lovorik, od tega štiri lige prvakov in devet naslovo španskega prvaka.

V zadnjem obračunu Inieste za Barcelono so Katalonci z 1:0 odpravili Real Sociedad, Iniesta, ki se najverjetneje seli v japonski Kobe, pa ob tem ni mogel skriti solz.

Danes je težek dan, toda pred je bilo 22 fantastičnih let. Bilo mi je v zadovoljstvo in ponosen sem, ker sem predstavljal in branil ta grb, ki je za mene najboljši na svetu. Hvala vsem soigralcem, manjkali mi boste. Hvala tudi vsem navijačem, za vso ljubezen, za vse, kar ste mi dajali, odkar sem rišel sem kot deček do sedaj, ko odhajam kot moški. Za vedno boste v mojem srcu. Ta teden sem ostal brez besed, da končam. Živela Barca, živela Katalonija, živela Fuentealbilla,” se je Iniesta ob slovesu spomnil tudi rodnega mesta.