Wenger: Večkrat so me klicali iz Reala

La liga 23. Maj 20183:13 > 3:19
Mike Hewitt/Getty Images

Odhajajoči trener Arsenala Arsene Wenger je medijem zaupal, da je na svoji mizi večkrat imel ponudbe iz madridskega Reala, a da je ostal v Londonu, ker je hotel ostati zvest topničarjem.

Era Arsena Wengerja v Arsenalu je končana, francoski strokovnjak pa ima zdaj povsem proste roka, da govori o njegovih letih pri topničarjih, preteklosti in tudi ponudbah, ki jih je tekom kariere v Londonu dobil na svj naslov. Wenger pravi, da je imel več priložnosti prevzeti tudi madridski Real, ki je bil klub, za katerega je navijal kot mladenič.

“Ko je Arsenal zgradil nov stadion sem mislil, da bom v Londonu ostal vsaj še pet let. Le leto po otvoritvi Emirates stadiona me je kontaktiral Real iz Madrida. Ko se to zgodi, ste vedno zelo počaščeni in ponudba vas vedno mora zanimati. Po mojem mnenju pa to ni bil dober trenutek za odhod iz Arsenala, zato sem ostal in nisem izdal svoje ekipe. Pri Realu so mi ponudili popoln nadzor nad moštvom,” je dejal Wenger, ki je tako potrdil, da je želel na vsak način ostati zvest klubu, pri katerem je deloval kar 22 let.