Guardiola: Nikoli se ne bom vrnil v Barcelono

La liga 10. Jun 201818:29 > 18:37
Laurence Griffiths/Getty Images

Trener Manchester Cityja Pep Guardiola je v zanimivem pogovoru za katalonsko televizijo TV3 zatrdil, da nikoli več ne bo sedel na klop Barcelone. Ne za nima ga niti kakšna druga vloga v klubu, do katerega še vedno goji globoka čustva.

Pep Guardiola je z Manchester Cityjem, za katerim je fantastična sezona, nedavno podpisal novo pogodbo, ki ga bo na klopi sinjemodrih zadržala do leta 2021. Kljub temu se že pojavljajo ugibanja o njegovi prihodnosti, saj je Katalonec že večkrat dokazal, da ni trener, ki bi se lahko dalj časa zadržal na klopi enega kluba.

Nekdanji trener Barcelone in Bayerna je v zanimivem intervjuju za katalonsko televizijsko postajo TV3 spregovoril tudi o možnostih, da bi se vrnil na klop katalonskega velikana, odgovor pa navijačem Barce ne bo všeč.

Moj trenerski čas v Barceloni je končan. Danes nisem več takšen trener kot sem bil tedaj, prav tako me tudi v klubu ne gledajo več na enak način. Tam sem doživel nekaj neverjetnega. Bilo je fanastično osvojiti nogometni svet in bili smo res izjemna ekipa z odličnimi igralci, mladim predsednikom (Joanom Laporto), Txikijem …(Begiristainom, nekdanjim športnim direktorjem kluba)…. To je bila generacija izjemnih igralcev in najboljšega igralca na svetu, Lionela Messija. Vse zvezde so se postrojile,” je povedal Guardiola, ki je dejal, da se v Barcelono ne bi vrnil niti v kakšni drugi vlogi.

Jaz predsednik? Ne, jaz sem trener in sem dober pri tem, kar počnem. Ne moreš biti vse. Ko bom končal s trenerstvom, me boste videli igrati golf,” je še dodal nekdanji trener blaugrane.

Kljub tem besedam pa je Guardiola še vedno močno navezan na Barcelono, kar potrjujejo tudi njegove besede: “Barcelona je bila najboljša ekipa letošnje sezone, čeprav ni osvojila lige prvakov.