Koliko bo Real plačal za novega trenerja?

La liga 13. Jun 20180:12 > 0:16
Claudio Villa, Getty Images Sport

Julen Lopetegui bo po koncu Mundiala, na katerem vodi špansko reprezentanco, prevzel funkcijo glavnega trenerja aktualnega prvaka lige prvakov Reala iz Madrida, kraljevi klub pa bo za menjavo trenerja moral seči globoko v žep.

Dennis Doyle/Getty Images

Novopečeni trener Reala iz Madrida Julen Lopetegui je s kraljevim klubom podpisal triletno pogodbo, a so vodilni možje iz španske prestolnice Španski nogometni zvezi morali plačati še odkupno klavzulo, saj je imel Lopetegui veljavno pogodbo z reprezentanco do leta 2020. Klavzula znaša dva milijona evrov, kar pa ni predstavljalo težave za Real.

To ni novost v svetu Madridčanov, saj so v preteklosti že nekajkrat segli v žep zaradi odkupnih klavzul. Prej so to naredili v primeru Johna Toshaka (Sociedadu so plačali pol milijona evrov), pa tudi v primeru Manuela Pellegrinija (Villareal je dobil štiri milijone evrov), Joseja Mourinha (Inter je prejel osem milijonov evrov), zadnji tak primer pa je bil Carlo Ancelotti, za katerega je Real plačal štiri milijone evrov za odkupno klavzulo PSG-ju.