Potrditev iz Madrida in Kneževine – Lemar v Atleticu

La liga 12. Jun 201817:57 > 13. Jun 2018 3:02
Michael Steele/Getty Images

Atletico Madrid in Monaco sta se dogovorila za prestop Thomasa Lemarja, so sporočili iz obeh moštev v izjavah za javnost.

Atletico iz Madrida je bil dolgo zainteresiran za usluge vezista Thomasa Lemarja, težavo je predstavljal le denar, saj se kluba nista uspela dogovoriti o višini prestopa.

AS Monaco je najprej zahteval 80 milijonov evrov, kar je bilo enostavno preveč za Atletico, a so maratonski pregovori le obrodili sadove, zato bo 22-letni mladenič posledično le oblekel dres Madridčanov.

“Atletico in Monaco sta prišla do dogovora za prestop Thomasa Lemarja. V naslednjih dneh bosta kluba pospešeno delala na tem, da se posel tudi uradno sklene,” so zapisali v poročilu za javnost.

Atletico, tako poročajo španski mediji, naj bi za Lemarja odštel dobrih 70 milijonov evrov, kar bo tudi nov klubski prestopni rekord za okrepitve. Atleticu bi se še več denarja vrnilo v klubsko blagajno, če se bo Antoine Griezmann odločil, da zapusti klub.