Po Griezmannu na vrsto prišel Oblak

La liga 16. Jun 201817:49 > 17:52
Getty Images

Potem ko je madridski Atletico v svojih vrstah uspel zadržati Antoina Griezmanna, naj bi colchonerosi sedaj pogodbo poskušali podaljšati še s slovenskim vratarskim zvezdnikom Janom Oblakom.

Odlično obveščena Marca poroča, da se je Antoine Griezmann za obstanek v Atleticu odločil tudi zaradi zagotovil vodstva kluba, da bodo imeli colchonerosi tudi v naslednjih sezonah dovolj konkurenčno ekipo, ki se bo lahko kosala z ostalimi velikani evropskega nogometa. V prvi vrsti z Realom in Barcelono v Španiji, v ligi prvakov pa tudi z ostalimi najboljšimi klubi na stari celini.

Griezmann si med drugim želi, da bi v Madridu ostal tudi naš Jan Oblak, ki ga mediji že dalj časa povezujejo s prestopom. Da bi Atletico nekdanjega čuvaja mreže Olimpije prepričal v podaljšanje pogodbe, naj bi mu menda ponudil podvojitev plače, s čimer bi izpolnili pričakovanja Oblaka. A Oblak naj bi novo pogodbo podpisal le v primeru, da mu bodo povišali plačo, hkrati pa odškodninsko klavzulo, ki je trenutno zapisana pri 100 milijonov evrov, pustili nespremenjeno.

Madridčani bi ob povišanju plače Oblaku njegovo odškodninsko klavzulo radi dvignili na 200 milijonov evrov ter s tem še dodatno zavarovali slovenskega zvezdnika, a slednji menda nad takšno idejo ni navdušen.