Laurence Griffiths/Getty Images
Nogomet 13.08.2018 | 00:30

Barci Superpokal - preobrat in "golazo" Dembeleja

FC Barcelona

Nogometaši Barcelone so 13. v zgodovini osvojili Superpokal Španije, potem ko so v maroškem Tangerju z 2:1 ugnali Sevillo.

Barcelona

SK

Barcelona

Katalonci so v reprizi finala Cope del Rey (5:0) po preobratu slavili, čeprav bi se lahko tekma zavlekla v podaljšek, saj so imeli Andaluzijci v 90. minuti enajstmetrovko.

Sevilla je v 9. minuti povedla z golom Pabla Sarabie, podal mu je Luis Muriel, na odmor pa sta ekipi odšli poravnani, saj je bil za Barco natančen Gerard Pique.

Rdeče-beli so imeli v nadaljevanju tekme tri lepe priložnosti prek Franca Vazqueza, v junaka srečanja pa sta se spremenila Marc-Andre Ter Stegen in Ousmane Dembele.

Francoski reprezentant je v 79. minuti s spektakularnim zadetkom Barco popeljal v vodstvo, nemški vratar pa je v zaključku tekme branil enajstmetrovko Wissamu Ben-Yedderu. Lionel Messi je superpokal Španije prvič v karieri dvignil kot kapetan kluba, skupno je to že njegova 33. trofeja v dresu Barcelone, s čimer je postal najtrofejnejši igralec blaugrane pred Andresom Iniesto.

Prvič sploh je bila tekma odigrana izven meja Španije in prvič je zmagovalca odločala samo ena tekma.