Ramos: Zmagovali bomo tudi brez Ronalda

La liga 15. Avg 20189:48 > 9:50
Denis Doyle, Getty Images Sport

Kapetan Reala iz Madrida Sergio Ramos ne dvomi, da bodo galaktiki uspešni tudi v novi sezoni, ne glede na to, kdo bo prišel oziroma zapustil klub.

Madridčani bodo novo sezono odprli s tekmo za evropski superpokal proti Atleticu v Talinu. “Privilegij je igrati superpokal. To je nagrada za osvojitev lige prvakov. Vznemirjeni smo zaradi novega izziva,” se novega obračuna z Janom Oblakom in soigralci veseli Sergio Ramos.

Trikratni zaporedni evropski prvaki novo sezono začenjajo z novim trenerjem in brez Cristiana Ronalda, ki se je preselil v Juventus. “Mi smo družina, to je ključ našega uspeha. Ostati brez takšnega igralca je vedno slabo, toda ne bomo nehali zmagovati. V preteklosti so številni vrhunski igralci odhajali in prihajali, toda mi smo nadaljevali z zmagovanjem. Real gre vedno naprej, ne glede na vse. Ronaldo se je odločil za spremembo in nadejam se, da bo to dobro zanj in za nas. Noben igralec ni nad klubom,” je dodal Ramos.

Nekateri mediji so namigovali, da bi Ronaldu v Torino lahko sledil tudi Marcelo, ki o tem pred obračunom z Atleticom ni želel govoriti. “Igramo superpokal in želim govoriti samo o tem. Imam pogodbo do 2022 in tukaj sem, pripravljen za dvoboj za lovoriko. Imamo dobro ekipo, trener je tukaj kratek čas, vendar je že pokazal, kaj želi od nas,” je dejal Brazilec.