Primer Modrić: Real bo tožil Inter!

La liga 18. Avg 201816:55 > 16:56
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Real Madrid je prijavil Inter, ker naj bi na nepravilen način nagovarjal Luko Modrića k predčasni prekinitvi pogodbe.

Inter je 14. avgusta prejel pismo Fife, v katerem ga je ta obvestila o Realovi tožbi in preiskavi. Milanski klub je dva dni pozneje v pisnem odgovoru zapisal, da ni neposredno stopil v stik z 32-letnim veznim igralcem in da je Realova tožba neutemeljena, poroča hrvaška tiskovna agencija Hina.

V pravilniku Fife piše, da se klub ne sme dogovarjati z igralcem, dokler ne obvesti njegovega zdajšnjega kluba, na Santiagu Bernabeuu pa trdijo, da je prejšnji teden Inter Modrićevim zastopnikom poslal ponudbo, v kateri hrvaškemu kapetanu ponuja višjo plačo kot Španci. Svoje ponudbe pa ni naslovil na trikratne zmagovalce Lige prvakov, s katerimi ima Modrić podpisano pogodbo do leta 2020, niti ni madridskega kluba obvestil o svoji nameri.