Ni Cristiana Ronalda, ni gledalcev

La liga 20. Avg 20182:48 > 2:56
Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Real Madrid je novo sezono La lige odprl z zmago proti Getafeju na Santiago Bernabeuu, a bolj kot predstava na igrišču skrbi obisk na tribunah, ki je bil najslabši v zadnjih desetih letih.

Več kot očitno odhod Cristiana Ronalda v Torino ne vpliva dobro na obisk domačih tekem Reala. Prvi obračun kraljevega kluba v novi sezoni si je iz tribun Santiago Bernabeua tako ogledalo zgolj 48.466 gledalcev. Portugalec ni bil zgolj najboljši igralec Reala in prvi strelec ekipe, temveč tudi osrednji lik celotne zgodbe. Vsaj tako gre soditi po njegovem odhodu, saj so bile tribune v Madridu strašljivo prazne.

Nekateri razmišljajo v drugo smer in namigujejo, da so navijači s slabim obiskom zgolj poslali sporočilo vodilnim moćem kluba, da do konca prestopnega roka poskrbijo za adekvatne okrepitve.

Real tako slabega obiska na tekmi španskega prvenstva ni zabeležil že vse od 24. maja leta 2009 (takrat Cristiana Ronalda še ni bilo v kadru kraljevih), ko si je obračun proti Mallorci ogledali 44.270 gledalcev.