Odhod iz Reala je bila najboljša odločitev v življenju

La liga 23. Avg 201811:41 > 12:02
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Arjen Robben je na današnji dan leta 2007 podpisal z madridskim Realom. Danes priznava, da je bil nato odhod iz kluba najboljša odločitev njegovega življenja.

9 let po odhodu Arjena Robbna iz Real Madrida je nogometaš munchenskega Bayerna v pogovoru s klubskimi mediji povedal, da je bila najboljša odločitev, kar jih je sprejel v življenju, odhod iz Reala in podpis za bavarski klub.

“Zapustil sem svojo državo pri 20 letih. 3 sezone sem preživel pri Chelseaju, nato pa 2 leti pri madridskem Realu. Bayern je poslal ponudbo zame in odločil sem se jo sprejeti. Na začetku sem imel nekaj dvomov v pravilnost moje odločitve, a zdaj lahko z gotovostjo trdim, da je bila to najboljša odločitev, kar sem jih sprejel v življenju,” je povedal Nizozemec.

Robben je prišel v Madrid poleti 2007, tedanji predsednik Reala Ramon Calderon je izpolnil obljubo in ga pripeljal, ostal je dve sezoni. Nato je prišel Florentino Perez in leta 2009 na široko odprl mošnjo za nakup novih igralcev, Robbna pa prodal Bayernu za 25 milijonov evrov.