Real v drugem polčasu strl Girono

La liga 26. Avg 201823:30 > 23:49

Nogometaši Real Madrida so v drugem krogu španske la lige s 4:1 zmagali v Gironi.

Katalonci so začeli energično in celo prišli do vodstva, v drugem polčasu pa jim je sapa pošla. Mrežo “galaktikov” je v 16. minuti načel Borja Garcia, rezultat polčasa je v 39. minuti z enajstih metrov postavil kapetan Madrida, Sergio Ramos.

Real je drugi polčas začel precej podjetneje in si v 52. minuti zopet priigral strel z enajstih metrov. Tokrat je k žogi pristopil Karim Benzema, vratarja Girone poslal v desno, žogo pa poslal tik ob levi vratnici  – 1:2!

Pritisk Reala se ni umiril in tako so igralci v belih dresih kmalu spet utišali Estadi Municipal de Montilivi. Protinapad je ekspresno izvedel Isco, podaljšal do Garetha Balea, ta pa je v situaciji 1 na 1 rutinirano matiral Yassina Bounouja.

Real je pametno držal prednost in Gironi dovolil le dve priložnosti (v 78. in 91. minuti), pa tudi takrat je obakrat izjemno posredoval Keylor Navas. Benzema je v 80. minuti za Real zadel še četrtič (podal mu je Bale), bi pa v primeru uporabe VAR-a sodniki gol skoraj zagotovo razveljavili, saj je bil francoski veteran v “ofsajdu”.

Na drugi večerni tekmi sta se Sevilla in Villareal razšla brez zadetkov.

Po nepopolnem 2. krogu la lige sta tako s polnim izkupičkom šestih točk le še Barcelona, Real, je pa res, da imajo Huesca, Bilbao in Levante za to še zmeraj možnost jutri (Levante – Celta in Athletic Bilbao – Huesca).