Festival golov na Nou Campu

La liga 2. Sep 201819:46 > 19:55

Barcelona se je na srečanju 3. kroga la lige znesla nad novincem v ligi. Rdeče-modri so aragonsko Huesco odpravili z visokih 8:2!

Če se je debitant v prvem polčasu še dostojno upiral, so aktualni prvaki v drugem delu hitro razrešili dvome o zmagovalcu. V prvih 45 minutah sta se za domače med strelce vpisala Lionel Messi in Luis Suarez, avtogol je “uspel” Jorgeju Pulidu. Za goste sta zadela Cucho Hernandez ter Alex Gallar.

Mreža gostov se je takoj po glavnem odmoru začela polniti. Najprej je v 48. minuti zadel Ousmane Dembele, štiri minute kasneje je zadel Ivan Rakitić, ko pa je v 61. minuti lepo globinsko podajo v prazen prostor izkoristil Messi, je bil zmagovalec dokončno odločen.

Zadnji žebelj v krsto Huesce sta “pribila” Jordi Alba z golom v 81. minuti in Suarez z uspešno realizirano enajstmetrovko v sodnikovem podaljšku.

Barca tako po treh krogih španskega prvenstva, ob Real Madridu, ostaja edini klub s popolnim izkupičkom 9 točk. V naslednjem krogu varovanci Ernesta Valverdeja 15. septembra gostujejo pri Real Sociedadu.