Messi: "Real je slabši brez Ronalda"

La liga 3. Sep 201821:29 > 21:44
David Ramos/Getty Images

Zvezdnik Barcelone Lionel Messi je bil zadnjih nekaj let velik rival Cristiana Ronalda, ki se je letos iz Reala preselil k Juventusu. Argentinec ima zdaj en 'problem' manj v La ligi in meni, da je odhod Portugalca oslabil kraljevi klub.

Dvoboji Messija in Ronalda so v Španiji trajali 9 let, zdaj pa sta ločena na dva polotoka. Po odhodu Ronalda v Juventus imajo Galaktiki tri zmage na začetku sezone, prav toliko kot Barcelona.

Real je ena od najboljših ekip na svetu, a je očitno, da so slabši po Ronaldovem odhodu. To dela Juventus favorita za osvojitev Lige prvakov,” je povedal Messi za španske medije.

Argentinec je dejal, da ni pričakoval take poteze svojega rivala: “Presenetilo me je. Nisem si mogel niti predstavljati, da bi Cristiano zapustil Real in odšel v Juventus. Bilo je veliko klubov, ki so si ga želeli. Presenetilo me je, a odšel je v zelo dober klub.”

Od začetka sezone je Ronaldo odigral tri tekme v Serie A za Juventus, za zdaj še brez gola, Messi pa je bil na četrti tekmi La lige strelec že četrtič.

Marco Luzzani, Getty Images Sport