Courtois: Real je na precej višjem nivoju od Chelseaja

La liga 4. Sep 20183:47 > 3:56
Denis Doyle/Getty Images

Thibaut Courtios je konec tedna v tretjem krogu proti Leganesu odigral svojo prvo tekmo v dresu madridskega Reala, po tekmi pa govoril o tem, kako se je privadil na nov klub, neizbežna pa so bila tudi vprašanja o primerjavah med zdajšnjim in nekdanjim delodajalcem.

Po dveh tekmah na začetku sezone španskega prvenstva, ko je med vratnicama madridskega Reala stal Keylor Navas, je v tretjem krogu prvenstva na vrsto prišel tudi Thibaut Courtois, ki predstavlja najdražjo okrepitev Reala letošnjega poletja. Courtois je prejel en zadetek na tekmi, Real pa je slavil s 4:1.

“Z vsemi se odlično razumem, komunikacija v obrambi je dobra tudi med tekmami,” je začel Courtois, ki je obenem navedel tudi tri razloge, zakaj je Real boljši klub od Chelseaja.

“Na treningu je jasno, da je nivo igre višji. Real je na precej višjem nivoju od Chelseaja. Pravtako mi je vsak dan bolj jasno, zakaj je Sergio Ramos najboljši obrambni nogometaš na svetu. Kar se tiče stadiona, je Santiago Bernabeu dvakrat večji od Stamford Bridga. Če pogledate na tribune vidite le zid ljudi, medtem ko v Londonu lahko vidite le nebo in hotel izza največje tribune,” je hudomušno dejal belgijski reprezentančni vratar.

Chelsea pa zaenkrat Courtoisa ne pogreša preveč, saj je moštvo iz Londona sezono začelo s štirimi zmagami na prav toliko tekmah.