La liga v ZDA – odločali bodo igralci

La liga 10. Sep 201819:46 > 19:59
getty images/david ramos

Igralci bodo imeli zadnjo besedo pri načrtih glede Gironine 'domače' tekme proti Barceloni v Miamiju, zatrjujejo pri Zvezi španskih športnikov (AFE).

Alex Caparros, Getty Images Sport

Girona sodeluje z La ligo in Barcelono glede tekme 27. januarja.

La liga, španska najvišja nogometna elita, je z medijsko družbo Relevent sklenila 15-letni sporazum, da bodo vsako sezono španski prvoligaši odigrali eno tekmo v Ameriki.

Na ponedeljkovem srečanju z La ligo je AFE ponovno poudarila nestrinjanje z načrti La lige.

“Igralci bodo tisti, ki bodo preko AFE sprejeli končno odločitev glede tekme, ki naj bi jo odigrali v ZDA,” je povedala AFE v izjavi za javnost in pri tem opozorila na ”nelagodje igralcev zaradi pomanjkanja informacij o sporazumu.”

Zveza je zahtevala poročilo o načrtih, ki jih bodo kapetani ekip prenesli soigralcem.

V avgustu so se nogometaši iz vseh strani La lige sestali z AFE-nim predsednikom Davidom Aganzo, da bi se pogovorili o zadevi, ta pa je zavrnil idejo o stavki.

Girona leži v Kataloniji, severovzhodno od Barcelone. V klubu menijo, da tekma predstavlja možnost za širitev in rast tako za klub kot za regijo.