Suarez in Dembele poskrbela preobrat, zgolj remi Reala

La liga 15. Sep 201821:42 > 21:44
Denis Doyle, Getty Images

Barcelona je v 4. krogu španskega prvenstva po preobratu z 2:1 zmagala v San Sebastianu, Real pa je v gosteh pri Athletic Bilbau osvojil vsega točko.

David Ramos/Getty Images

Po prostem strelu in odbiti žogi je z volejem z levico že v 12. minuti zadelAritz Elustondo. Barca v prvem polčasu ni pokazala veliko, najlepšo priložnost je imelGerard Piquez glavo, vendar je za malo zgrešil.

Nato pa je v drugem polčasu sledil preobrat, čeprav so gostitelji najprej zapretili s tremi protinapadi, goste je rešil vratarMarc Andre ter Stegen. Na drugi strani sta se v razmiku treh minut med strelce vpisalaLuis SuarezinOusmane Dembele, Katalonci pa so se veselili še četrte zmage v tej sezoni.

Suarez je v 63. minuti zatresel mrežo v gneči iz neposredne bližine, potem ko je domači vratarGeronimo Rullidvakrat slabo poskušal izbiti žogo. Kmalu zatem je po strelu iz kota sledila nova napaka Rullija, Dembele je streljal s 13 metrov, žoga pa je po odboju od enega izmed branilcev še drugič končala v mreži.

V končnici je imel Real Sociedad nekaj priložnosti za izenačenje, toda ostalo je pri 1:2.

Trener BarceloneErnesto Valverdeje pred nizom šestih tekem v 20 dneh nekaj počitka namenilPhilippu CoutinhuinSergiu Busquetsu, ki nista začela srečanja, sta pa na zelenico vstopila v nadaljevanju.

Atletico Madrid, za katerega jeJan Oblakbranil vso tekmo, je pred domačimi gledalci le remiziral z 1:1 proti Eibarju.