Pri Realu danes odločajo o prihodnosti Lopeteguija

La liga 8. Okt 201816:02 > 16:09
Alexander Hassenstein/Getty Images

Odločitev o nadaljevanju Lopeteguija na klopi Belega baleta bo padla danes. Vodilni zasedajo.

Quality Sport Images/Getty Images

Prihodnost Julena Lopeteguija pri madridskem Realu visi na nitki. V naslednjih urah bodo vodilni pri Realu odločali o možnosti menjave na trenerskem mestu. Po seriji slabših rezultatov, tekem brez zadetkov, je bila pika na i tekma osmega kroga La lige, ko je Real Madrid utrpel poraz proti Deportivu Alavesu na gostovanju v Vitoriji.

Po sobotnem porazu je Real na četrtem mestu lestvice španskega državnega prvenstva. Kraljevi klub ni bil tako nizko že od sezone 2012-13, ko jih je vodil Jose Mourinho. Takrat so, tako kot zdaj, Galaktiki zbrali 14 točk po štirih zmagah, dveh remijih in dveh porazih, le da so tedaj uspeli doseči 16 golov (4 več kot zdaj), prejeli pa so jih isto število (7).

Mediji so ‘za vsak primer’ že pripravili listo trenerjev brez kluba, ki bi utegnili nadomestiti Lopeteguija. Na prvem mestu želja je še vedno Zinedine Zidane, ki si ga po uspešnih zadnjih sezonah pri Realu gotovo želijo nazaj. Antonio Conte se je že omenjal kot zamenjava za Zidana. Trener s karakterjem, ki je všeč Florentinu Perezu. Arsene Wenger se je sicer ‘upokojil’ po odhodu iz Arsenala, a mogoče ga ponudba iz Madrida premami. Laurent Blanc je še en trener več, ki je bil v igri za menjavo Zidana. Bivši strateg PSG-ja ve, kako delovati v ekipi z veliko zvezdniki. Claudio Ranieri ima nekoliko manj možnosti, ker se nagiba k bolj obrambni igri in bo najbrž ostal v Premier ligi. In še večni kandidat Michel – ta je na seznamu vsakič, ko se je kak trener Reala znašel na majavih tleh.