Barca želi Messija do leta 2022, toda klavzula pravi…

La liga 13. Okt 201810:02 > 10:02
Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Barcelona načrtuje podaljšanje obstoječe pogodbe z Lionelom Messijem, ki poteče leta 2021. Klub bi ga rad zadržal vsaj še eno dodatno sezono.

Kakor navaja El Mundo Deportivo, pri Barceloni verjamejo v tak scenarij, bodo pa pri tem potrebovali tudi “Messijevo veličino in ogromno raven profesionalizma“, obstaja pa tudi možnost za podaljšanje do leta 2023, če bi se obe strani strinjali.

Časopis dodaja, da nove pogodbe klub z Argentincem vsekakor ne bo podpisoval pred začetkom naslednje sezone 2019/2020, so pa pri katalonskem ponosu menda trdno zaverovani v to, da svojo “desetico” v klubu zadržijo do konca njegove profesionalne kariere.

Messi ima 31 let, nazadnje je pogodbo podpisal novembra lani, Mundo Deportivo pa navaja še to, da ima omenjen list papirja klavzulo, po kateri bi nogometni virtuoz Barcelono leta 2020 lahko zapustil brez odškodnine, toda le v primeru, da ne začne igrati za “elitni klub”.

Enak stavek je klub v pogodbo zapisal tudi legendarnima vezistoma Xaviju ter Andresu Iniesti, ki sta po koncu kariere v Barceloni začela igrati za Al Sadd in Vissel Kobe. Messi je večkrat omenil, da bi svojo športno pot rad zaključil pri ekipi Newell’s Old Boys.