Levante šokiral Real na Santiago Bernabeu

La liga 20. Okt 201814:19 > 14:26
Getty Image/ Denis Doyle / Stringer

Nogometaši Levanteja so v 9. krogu La lige še poglobili krizo madridskega Reala, saj so na Santiago Bernabeu slavili z 2:1.

Gostje iz Valencie so sijajno začeli dvoboj in povedli že v šesti minuti, ko je Jose Morales sprva lepo sprejel dolgo žogo, nato pa se na robu kazenskega prostora znebil svojega čuvaja in z desnico učinkovito zaključil za vodstvo. Zgolj sedem minut kasneje je Levante uspel podvojiti svojo prednost z golom Rogerja Martija iz bele točke. Sodnik je na najstrožjo kazen pokazal po igranju Raphaela Varana z roko, po katerem so igralci Levanteja ostro protestirali, sodnik Guillermo Fernandez pa si je pri svoji odločitvi pomagal tudi s sistemom VAR.

V nadaljevanju je Real po pričakovanju močno pritisnil in tudi dosegel zadetek, vendar je bil Marco Asensio nekaj centimetrov prehiter, kapetan Sergio Ramos je zadel tudi prečko, poskušali so še Gareth Bale, Isco in Marcelo, mreža gostov pa se je zatresla šele v 72. minuti. Karim Benzema je na robu kazenskega prostora podal do Marcela, ki je uspel znižati na 1:2. Domači so v zaključku iskali še drugi zadetek (Mariano je zatresel mrežo, vendar bil v prepovedanem položaju) in izenačenja, vendar je obramba Levanteja uspela zadržati vse nalete.