Toča golov, poškodba Messija in zmaga Barce

La liga 20. Okt 201820:30 > 20:34

V derbiju kroga v španski La Ligi smo bili priča izredno zanimivi tekmi med Barcelono in Sevillo, ki ga je na koncu dobila domača ekipa s 4:2 in se znova vrnila na sam vrh španskega prvenstva. Vendar to bo za Katalonce zmaga z grenkim priokusom, saj se je na tekmi poškodoval Leo Messi.

Barcelona se je z zmago na deriju proti Sevilli vrnila nazaj na vrh španske La Lige. Na Camp Nou so s 4:2 premagali doslej vodilno ekipo z Andaluzije. Derbi je tokrat upravičil svoj naziv in postregel pravzaprav z vsem kar lahko.

Katalonci so odlično odprli tekmo in povedli že v drugi minuti, ko je po podaji Lea Messija zadel Coutinho. Samo deset minut pozneje se je med strelce vpisal tudi Argentinec. Nato pa je sledila 16. minuta, ki si jo bodo danes najbolj zapomnili prav vsi navijači Barce. Po padcu si je namreč roko poškodoval Messi in v hudih bolečinah zapustil igrišče.

Sevilla je takoj začutila svojo priložnost in kar nekajkrat resno zapretila proti domačim vratom. Zadeli so celo vratnico nekajkrat pa se je s fantastičnimi obrambami izkazal tudi izvrstni Marc Andre Ter Stegen. V 63. minuti je imela Barca po prekršku Vaclika nad Suarezom na voljo enajstmetrovko in Urugvajec jo je tudi uspešno realiziral.

Šele v zaključku pa so začeli deževati zadetki. V 79. minuti je nekaj upanja gostom vlil Pablo Sarabia. Za še četrti gol domačih je poskrbel nekdanji član Seville Ivan Rakitič. Končni rezultat 4:2 pa je postavil Luis Muriel v 91. minuti.

Po porazu Reala na uvodni današnji tekmi sta malce razočarala tudi Atletico Madrid in Valencia. Oba velikana sta samo remizirala z rezultatom 1:1. Valencia je pred domačimi gledalci delila točko z Leganesom. Atletico pa je v mini derbiju kroga remiziral z Villarrealom. Filipi Luis je sicer rdeče-bele popeljal v vodstvo, a je nato za delitev točk poskrbel Mario Gaspar v 65. minuti.