Valverde podaljšal pogodbo z Barcelono

La liga 22. Okt 201815:28 > 15:30
David Ramos, Getty Images Sport

Trener Barcelone Ernesto Valverde je podaljšal pogodbo s katalonskim klubom do konca sezone 2019/20.

54-letni Ernesto Valverde je na Camp Nou prišel leta 2017 iz Athletic Bilbaja in v prvi sezoni osvojil La Ligo, Kraljevi pokal in Španski superpokal.

Aktualni dogovor se Valverdeju izteče leta 2019.

”Želim razjasniti. Valverdejeva pogodba velja še za naslednjo sezono. Klub ali Ernesto lahko prekinejo pogodbo in plačajo odškodnino,” je nadaljevanje dela Valverdeja na Camp Nou potrdil predsednik kluba Bartomeu za Mundodeportivo in dodal:

Pogodba ga veže do konca sezone 2019/20. Ernesto delo opravlja odlično. Prva sezona je bila odlična, pokvaril jo je poraz v Rimu. Zadovoljni smo z njegovim delom. Imamo dobro ekipo in dobre igralce. Je pameten trener in ima jasno zastavljeno idejo o organizaciji igre ekipe.”

Barcelona bo naslednje tri tedne brez pomoči poškodovanega Lionela Messija. Prva tekma brez Argentinca bo že v sredo na Camp Nou v Ligi prvakov proti Interju.

Še pomembneje pa Katalonci v nedeljo ob 16.15 na El Clasicu pričakujejo Real Madrid.