SK1 ob 21: Bo Real po tekmi odpustil Lopeteguija?

La liga 23. Okt 20188:41 > 8:42
Alexander Hassenstein, Getty Images

Trener madridskega Reala Julen Lopetegui pravi, da je njegova ekipa polna zmagovalcev in da se bo dvignila iz težke situacije, obenem pa poudarja, da se ne obremenjuje s tem, kaj pišejo španski mediji.

Aktualni klubski prvak Evrope se nahaja v veliki rezultatski krizi, Real iz Madrida je namreč na zadnjih petih tekmah v vseh tekmovanjih osvojil le točko, ekipa igra slabo in govorice o menjavi na trenerski klopi galaktikov, kjer sedi Julen Lopetegui, so posledično vedno glasnejše.

“Ne obremenjujem se s pisanjem medijev, moje delo je, da pripravim ekipo na naslednjo tekmo in točno to počnem,” je dejal španski strateg na klopi Reala.

Ta teden bi lahko bil ključen za prihodnost nekdanjega španskega selektorja, saj že danes Real v Ligi prvakov pričakuje Viktorijo Plzen, konec tedna pa je na sporedu prvi El Clasico sezone.

“Vznemirjeni smo pred novo tekmo Lige prvakov. Živi smo. To je močna ekipa, polna prvakov in serijskih zmagovalcev. To ni kar tako, največji se dvognejo v težkih trenutkih. V genskem zapisu tega kluba je, da se borimo. To bomo tudi storili. Vsi! Vemo, da moramo biti boljši, zato smo osredotočeni in motivirani, rezultati niso vplivali na nas.”

Real po dveh krogih v Ligi prvakov zavzema drugo mesto na lestvici skupine G s tremi točkami, francoski L’Equipe pa je poročal, da so v španski prestolnici že odločeni, da Lopetegui po koncu drevišnje tekme ne bo več trener ekipe.