Usoda branilca prihodnosti v rokah Reala

La liga 9. Nov 201812:13 > 12:20
Getty Images

Mario Hermoso preživlja najlepše dni svoje kariere. Naslednji teden ga čaka debi za špansko izbrano vrsto, januarja pa podpis z madridskim Realom.

Med izbranci Luisa Enriqueja, ki bodo kandidirali za nastop proti Hrvaški v Ligi narodov, je tudi branilec Espanyola Mario Hermoso. Bržkone imena igralca, ki je osnovno nogometno izobrazbo dobil pri madridskemu Realu, ne pozna velika večina ljubiteljev nogometa, a vseeno je eden od najzaslužnejši, da Espanyol v La ligi zaostaja samo za Barcelono.

Hermoso je v La ligi debitiral lanskega septembra ob katastrofalnem porazu proti Barci s 5:0. Štiri mesece kasneje se je veselil svojega prvenca pa tudi dveh avtogolov ob porazu proti Leganesu s 3:2, v nadaljevanju sezone pa dobival le še drobtinice. Po koncu sezone je Espanyol prevzel Rubi, ki je v Hermosu videl nekaj več in iz njega ustvaril vrhunskega branilca. Espanyol je v letošnji sezoni v prvih 11. krogih dobil samo osem zadettkov, eden od najzaslužnejših pa je ravno Hermoso, na ramenih katerega leži obramba katalonskega kluba, čeprav šteje komaj 23-let.

Ob odličnih reakcijah v obrambi, je Hermoso nevaren tudi pred nasprotnikovim golom. V letošnji sezoni se je veselil dveh zadetkov in je s svojimi izleti v napad stalna nevarnost za nasprotnikove obrambe. Ob tem Hermoso izvaja tudi proste strele, kar je vse prej kot običajno za branilca. Mladeniča odlikuje prefinjen strel v stilu Andree Pirla in Lionela Messija.

Brez dvoma ga lahko opišemo za branilca prihodnosti, kot jih na primer obožuje Pep Guardiola in ostali najboljši trenerji na svetu. Najbolj zadovoljni z meteorskim vzponom mladeniča rojenega v Madridu je Real. Ko je kraljevi klub prodal Hermoso Espanyolu, je v pogodbo zapisal tudi klavzulo, ki mu omogoča predkupno pravico v višini 15 milijonov evrov. Ker ima Real še vedno 50 odstotkov pravic za mladega branilca, madridski mediji pišejo, da bi ga kraljevi klub lahko dobil za vsega 7,5 milijona evrov. Če ob tem vemo, da se Sergio Ramos počasi približuje zadnjemu delu svoje kariere, se Hermoso kar sam od sebe ponuja za njegovega “naravnega naslednika”…