Napaka stoletja? Barca zavrnila Mbappeja?!?

La liga 16. Nov 201810:08 > 10:09
Alexander Hassenstein, Getty Images

Barcelona bi leta 2017 v svoje vrste brez večjih težav lahko zvabila Kyliana Mbappeja. Mladi zvezdnik si je močno želel združiti moči z Lionelom Messijem, vendar so Katalonci povsem ignorirali sanjsko ponudbo.

Tudi na straneh Sportkluba smo že pisali, da Barcelonina prestopna polittika v zadnjem času ni na primernem nivoju. Številni igralci, ki so prišli za “mastne denarce”, ne upravičijo visokega vložka, “izgnanci” pa kot po pravilu hitro zablestijo v drugih klubih.

Tokrat je v medije prišla nova zanimiva zgodba, ki bo vse prej kot navdušila navijače Barcelone. Poznani agent Maria Minguella, ki odlično pozna razmere v Kataloniji, je razkril, da je leta 2017 Barci ponujal Kyliana Mbappeja.

“Barceloni sem ponujal Mbappeja 5. avgusta. Ponudbo so ignorirali in mislim, da bo ravno ta napaka zaznamovala naslednjih 10 let Barcelone. Njegov oče mi je dejal, da Kylian komaj čaka, da bo zaigral z Messijem,” pravi Minguella.

Če ob tem vemo, da je Barcelona v tistem času raje pripeljala Ousmanea Dembeleja, potem je jasno, da gre za napako epskih razsežnosti. Okrepitev za reci in piši 115 milijonov evrov s svojim obnašanjem izven igrišča skrbi za glavobol vodilnih mož, na igrišču pa so njegove predstave daleč od pričakovanj.