Navijači Atletica nagradili Jana Oblaka

La liga 16. Nov 201818:06 > 18:13
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Jan Oblak je v zadnjih mesecih zaradi neodzivanja na reprezentančna vabila nekoliko manj priljubljen, prav nasprotno pa je v Madridu, kjer ga navijači častijo in so ga zaradi odlični predstav nagradili s priznanjem.

Jan Oblak v dresu Atletica blesti že nekaj časa. Na 179 tekmah v dresu colchonerosov je kar 100-krat ohranil svojo mrežo nedotaknjeno in tudi zato osvojil tri priznanja Zamorra za najboljšega vratarja v Španiji. Za odlične predstave je Škofjeločan zdaj prejel še nagrado s strani navijačev madridskega kluba. Slednji so ga izbrali za najboljšega igralca Atletica v mesecu oktobro, Oblak pa je bil priznanja zelo vesel.

Hvala navijačem za to priznanje. Čeprav ne gre za najbolj pomembno stvar, bolj pomembno je to, da je ekipi v oktobru dobro šlo. Lepo ga je osvojiti, ampak brez soigralcev, trenerskega osebja in navijačev, zato se jim želim zahvaliti za pomoč,” je o nagradi dejal Oblak.

Slovenski vratar se je dotaknil tudi neverjetnega podatka, da na kar 100 tekmah ni prejel zadetka: “To je pomembna številka, ne samo v našem klubu, ampak v vsakem klubu. To veliko pove o ekipi in trenerjih. Ta dosežek ni samo moj, to je dosežek cele ekipe.

Atletico je v La Ligi trenutno na tretjem mestu, po reprezentančnem premoru pa ga čaka prvenstveni derbi z Barcelono.