Valverde poskrbel za Dembelejevo kazen

La liga 16. Nov 201812:40 > 12:43
Aitor Alcalde/Getty Images

Napadalec Barcelone Ousmane Dembele je prejšnji teden poskrbel za nov škandal, zaradi katerega ga je uprava denarno kaznovala, trener Ernesto Valverde pa poskrbel, da ni ostalo le pri tem.

Odgovorni v katalonskem klubu so prejšnji teden Francoza, ki je manjkal na treningu, zaman klicali na telefon. Napadalec je kasneje razložil, da je manjkal zaradi prebavnih težav, a to vodilne može ni zadovoljilo.

Španski AS je razkril, da je Barcelona 21-letnika kaznovala z 10 tisoč evri globe, nato pa je svoje dodal še trener Ernesto Valverde, ki je menil, da le denarna kazen ni dovolj.

54-letnik je Dembeleja pred tekmo proti Real Betisu izključil iz ekipe, Barca pa je sicer tekmo nato izgubil s 4:3.

Manadžer Barcelone Pep Segura je v radijskem intervjuju za Cadena SER sicer potrdil, da ima Ousmane Dembele obilico težav s prilagajanjem na življenje v Barceloni, a da si sam otežuje svojo situacijo.

Razumeti moramo, da se to dogaja mlademu in zelo nadarjenemu nogometašu, ki je prestopil v velik klub, ki ima sijajne igralce. Tega pred tem še ni doživel in proces vključevanja je zahteven in neizbežen. Mi vsekakor delamo vse kar lahko, da bi bilo zanj vse skupaj karseda enostavno,” razlaga Segura.

Dembele je v trenutni sezoni zaigral na 15 tekmah in dosegel šest golov ter dodal še dve asistenci. Spletna stran transfermarkt.com njegovo vrednost ocenjuje na 80 milijonov evrov.