Real prepodil netopirje

La liga 1. Dec 201822:47 > 22:48
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Real Madrid je relativno zanesljivo prišel do zmage proti Valenciji z 2:0. Avtogol in Vazquez odločila tekmo.

Real Madrid je do zmage prišel po avtogola Daniela Wassa v osmi minuti in Lucasa Vasqueza v 83., po asistenci Karima Benzemaja.

Galaktiki so imeli v prvem polčasu kontrolo, do vodstva so prišli zelo hitro, ko je Wass poskušal izbiti žogo z glavo po podaji v kazenski prostor, pa je zatresel svoj gol. Do konca prvega polčasa je Real imel odlično priložnost preko Garetha Bala, a se je v vratih Valencije izkazal Neto.

Netopirji so v prvih 45. minutah bili nenevarni, a vse se je spremenilo v nadaljevanju. Gostje so imeli dve veliki priložnosti preko Santija Mine in Gabriela Pauliste, ki pa ju nista izkoristila. V sami končnici tekme je sledila kazen, ko je v 83. minuti Vazquez postavil končni rezultat za šesto zmago svoje ekipe v letošnji sezoni La lige.

Real je trenutno na petem mestu lestvice s 23. točkami, tri manj od Seville, ki v nedeljo gostuje pri Alavesu. Valencija je na 13. mestu s 17. točkami.