08.12.2018 | 17.13

Prvenec Kalinića ob zmagi Atletica

Atletico Madrid

Madridski Atletico je v 15. krogu La lige s 3:0 odpravil Alaves. Prvi zadetek v La ligi je dosegel hrvaški napadalec Nikola Kalinić.

Denis Doyle, Getty Images

Čeprav se je Atletico na koncu veselil gladke zmage, je imel prvo priložnost na srečanju Alaves v 13. minuti, a je mreža Jana Oblaka ostala nedotaknjena. V 25. minuti se je svojega ligaškega prvenca v majici Atletica veselil Nikola Kalinić in colchonerosom tako tlakoval pot do zmage.

Alaves je bil v nadaljevanju enakovreden tekmec domačih, vendar ni uspel resneje ogroziti Oblaka. Zasedba Diega Simeoneja je zmago potrdila v samem zaključku, ko sta se med strelce vpisala še Antoine Griezmann in Rodri.

Veliko dela je imel tudi sodnik Alejandro Jose Hernandez Hernandez,, ki je pokazal kar devet rumenih kartonov.

Atletico se je veselil sedme zmage v La ligi in ima trenutno 28 točk, enako kot vodilna Barcelona s tekmo manj. Alaves je četrti s 24 točkami.