08.12.2018 | 22:41

Spektakularna Barca - dvojna čarovnija Messija

FC Barcelona

Nogometaši Barcelone so v obračunu 15. kroga La lige v mestnem derbiju brez večjih težav opravili z Espanyolom, ki so mu nasuli štiri zadetke.

Barselona

Alex Caparros, Getty Images Sport

Barselona

Nogometaši Barcelone so na mestnem derbiju z Espanyolom z gladko zmago potrdili prvo mesto na lestvici, kjer imajo sedaj 31 točk, prva zasledovalca sta Sevilla in Atletico Madrid z 28.

Ob visoki zmagi proti Espanyolu je bil v središču pozornosti znova Lionel Messi. Argentinec je zadel v 17. in 65. minuti. V obeh primerih je v polno meril iz prostega strela, kar se je zgodilo prvič na eni tekmi La lige. Messi je v obeh primerih zadel z več kot 20-metrov, tako da si oba zadetka splača ogledati večkrat.

Messi je popolno predstavo kronal s podajo Ousmaneju Dembeleju, medtem ko je tik pred koncem prvega polčasa zadel tudi Luis Suarez.

Madridski Atletico je bil zgodaj popoldne prepričljiv proti Alavesu, Valencia in Sevilla sta se razšla brez zmagovalca (1:1), Villarreal pa je doma z 2:3 klonil proti Celti iz Viga.