Juan Miranda dvakrat spisal zgodovino Barcelone

La liga 14. Dec 201813:32 > 13:38
Getty Images

Barcelonin 18-letni Juan Miranda se je vnovič vpisal v zgodovinske knjige slovitega kluba, potem ko je v torek zaigral na tekmi Lige prvakov. Miranda je postal prvi nogometaš v klubski zgodovini rojen v 21. stoletju, ki je zaigral v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju.

Juan Miranda je priložnost za debi na veliki sceni dobil na rezultatsko nepomembni tekmi za Barcelone proti Tottenhamu. Obračun se je končal z delitvijo točk, kar je bilo dovolj za napredovanje Londončanov v osmino finala, a na tem mestu je osrednji akter dogajanja mladi 18-letnik.

Miranda je v torkovem večeru še drugič v manj kot dveh mesecih spisal zgodovino, potem ko je 31. oktobra postal sploh prvi igralec rojen v 21. stoletju, ki je zaigral za prvo ekipo Barcelone. To je bilo na srečanju v španskem kraljevem pokalu proti Cultural Leonesi.

Miranda je proti Tottenhamu vpisal svoj tretji nastop, prav v vsakem primeru pa je odigral vseh 90 minut in si ob tem prislužil dva rumena kartona.

Na veliko zadovoljstvo navijačev ponosa Katalonije Miranda ni edini produkt La Masie, ki je v zadnjem času opozoril nase. Ravno na povratni tekmi kraljevega poakala proti že omenjenemu Culturalu, je Riqui Puig debitiral in vpisal sijajno podajo, medtem ko se je 20-letni Carles Alena na ligaškem obračunu proti Villarrealu celo vpisal med strelce.

Barcelona se je tako po nekaj letih, ko je predvsem nakupovala velika zvezdniška imena, očitno znova usmerila v produkcijo lastnega kadra. Glede na predstave Mirande, Puiga, Alene in ostalih, odločitev, ki prinaša rezultate.