Rekord Griezmanna za zmago Atletica v Valladolidu

La liga 15. Dec 201818:20 > 18:22
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nogometaši Atletica so Valladolid v gosteh premagali s 3:2. V sila napeti tekmi 16. kroga la lige je vrata gostov seveda branil slovenski vratar Jan Oblak.

Največ zaslug za zmago gostov ima Francoz, Antoine Griezmann, ki je zadel dvakrat in podal pri tretjem zmagovitem golu. S tema dvema goloma je v la ligi Francoz prišel do številke 83 (v La Ligi) in postal najboljši strelec kluba v zgodovini, ko gre za tujce.

Prv izadetek za Atletico je dosegel Nikola Kalinić, do polčasa so “colchonerosi” vodili že z 2:0, potem ko je sodnik ob pregledu VAR-a dosodil enajstmetrovko. Zanesljiv je bil Griezmann.

Valladolid je precej bolje nadaljeval. Po nizu Michelovih kotov, je eden izmed teh prinesel gol. V 57. minuti je svoj trenutek dočakal obrambni igralec Fernando Calero. Domači bi lahko kaj kmalu izenačili, a je obakrat izvrstno posredoval Oblak, nemočen pa je bil v 63. minuti, ko mu je avtogol zabil Saúl Ñíguez.

Oboji so bili zelo nevarni iz prekinitev, bolje pa so priložnosti vnovčili “atleti”. V 80. minuti je Koke izvedel kot, sledila je velikanska gneča, iz katere je Stefan Savić žogo podal Griezmannu, ta pa je zadel oddaljenejši kot vrat za končnih 3:2.

Ekipa našega najboljšega vratarja ima 31 točk in je na lestvici druga. Enako število točk in tekmo manj ima Barcelona. Valladolid je z 20 točkami na 12. mestu.

Zgodaj popoldne je Getafe z 1:0 odpravil Real Sociedad.