Courtois reševal Real, Benzema zadel in se poškodoval

La liga 15. Dec 201820:27 > 20:29
Denis Doyle/Getty Images

Nogometaši madridskega Reala so na svoji zadnji tekmi v la ligi letos Rayo Vallecano ugnali z 1:0.

Gol odločitve na stadionu Santiago Bernabeu je dosegel Karim Benzema v 13. minuti, potem ko mu je podal Lucas Vazquez. Francoz je zabil šesti gol v tej sezoni.

Izbranci Santiaga Solarija so odigrali tekmo za čim prejšnjo pozabo, brez želje, truda in kakovosti. Izpostaviti velja le Dani Carvajal, Marcos Llorente in Vazquez, tako da vtisa po porazu s CSKA-jem niso niti približno popravili.

Senco na zmago je vrgla poškodba gležnja Benzemaja, tako da bodo Madridčani na svetovno klubsko prvenstvo očitno odšli oslabljeni.

Ključni trenutek tekme se je zgodili v sodnikovem podaljšku, ko je Thibaut Courtois v razmaku petih sekund obranil dve izjemni priložnosti Alexa Allegrie in Emiliana Velazqueza.

Real je prišel do devete zmage v sezoni, Rayo pa je s samo dvema zmagama še naprej pod “rdečo črto”. Prvo tekmo v letu 2019 v la ligi bo kraljevi klub odigral 3. januarja, ko odhaja na obisk v Villareal.