Simeone kritizira Real, da bi bil popularnejši

La liga 16. Dec 20188:13 > 8:13
Denis Doyle, Getty Images Sport

Vratar Reala Thibaout Courtois meni, da njegov nekdanji trener Diego Simeone kritizira kraljevi klub, da bi bil popularnejši med navijači Atletica.

Diego Simeone je tarča kritik od trenutka, ko ga je letošnji dobitnik Zlate žoge Luka Modrić obtožil, da ima “konstantno potrebo, da zmanjšuje vpliv Reala.” Reakcija hrvaškega reprezentanta je prišla kot odziv na izjavo trenerja Atletico, da bi bilo pravičnejše, če bi Zlato žogo osvojila Antoine Griezmann ali Raphael Varane.

Nedavno je Diego Simone izjavil, da je Thibaout Courtois dobil nagrado za najboljšega vratarja s strani FIFE zgolj zaradi tega, ker igra za Real.

Simeone nas kritizira, da bi bil bolj popularen med navijači Atletica. Vedno je to počel, napad Real, ker je najboljši klub na svetu,” je dejal Belgijec in dodal: “Vsako mnenje je treba spoštovati. Toda pri Atleticu sem bil tri leta, a ko se borite proti velikanu kot je Real, boste vedno govorili stvari, ki vam prinašajo popularnost.”

Courtois je blestel ob zadnji zmagi Reala proti Rayu, ko je z odličnimi obrambami kar nekajkrat rešil svoje soigralce.