Rabiot dogovorjen z Barco, na "Camp Nou" poleti

La liga 4. Jan 201919:33 > 19:43
Getty Images/Srđan Stevanović

Francoski vezist Adrien Rabiot je z Barcelono dosegel dogovor, po katerem bo poleti, ko se mu izteče pogodba s Paris St. Germainom prišel igrat na Camp Nou.

Rabiot, ki je leta 2012 v Pariz prišel še kot mladinec, je pred kratkim zavrnil podaljšanje pogodbe s klubom iz glavnega mesta, po čemer mu je klub zagrozil, da bo do izteka pogodbe izven moštva.

23-letni nogometaš je na koncu na to pristal, saj bo čez šest mesecev lahko izbiral nov klub, brez odškodnine. Pohitel je in že sedaj izbral novo sredino, odločil se je za “Barco”.

Kot navajajo francoski mediji, bo Rabiot s katalonskim ponosom podpisal petletno pogodbo, letno pa naj bi zaslužil 10 milijonov evrov. Vezist bo lahko vnovčil tudi morebitnih 10 milijonov bonusa, odvisno od učinka.

Sedma sila poroča tudi o tem, da imajo španski prvaki na radarju še enega igralca iz Ligue 1 in sicer obrambnega nogometaša Toulousea, Jean-Clair Todiboja. Tudi njemu poleti poteče pogodba.