Uradno: Real Madrid pripeljal Diaza iz Cityja

La liga 5. Jan 20199:35 > 06. Jan 2019 21:46
Photo by Michael Regan/Getty Images)

Nogometaš Manchester Cityja Brahim Diaz je v nedeljo tudi uradno postal član madridskega Reala, so na objavili na uradni strani aktualnega evropskega prvaka.

Komaj 19-letni nogometaš je zavrnil ponudbo, da ostane pri Manchester cityju in s kraljevim klubom podpisal pogodbo do leta 2025.

Brahim Diaz se je na Etihad preselil leta 2015 iz Malage v zameno za 200 tisoč funtov, vendar prav veliko priložnosti, da se dokaže Pepu Guardioli, ni dobil. Diazu bi pogodba s sinje-modrimi potekla poleti, Angleži pa so se odločili, da že pozimi vsaj nekaj iztržijo za mladega nogometaša.

Mediji v Španiji in Angliji namigujejo, da so aktualni evropski prvaki za Diaza odšteli 15,5 milijona funtov, medtem ko naj bi 19-letnik na teden dobil več kot 60 tisoč funtov.

Kot še poročajo mediji, je v pogodbi tudi posebna klavzula, po kateri bo City dobil tudi 40 odstotkov denarja od morebitnega kasnejšega prestopa Diaza v Manchester United.