Coutinho "rešil" Barco, Sevilla rutinsko

La liga 10. Jan 201923:20 > 23:30
Alex Caparros, Getty Images

Barcelona je na prvi tekmi osmine finala španskega kraljevega pokala v gosteh klonila proti Levanteju z 2:1, medtem ko si je Sevilla s prepričljivo predstavo v Baskiji proti Athleticu praktično že zagotovila svoje mesto med najboljšimi osmimi ekipami.

Barcelona je v Valencio prišla brez Lionela Messija, Luisa Suareza, Gerarda Piqueja in še nekaj pomembnih članov prve ekipe, kar bi z nekaj manj sreče lahko drago plačala. Domačini so po pravi mali “bliskoviti vojni” povedli z 2:0. Erick Cabaco je Levante popeljal v vodstvo že v četrti minuti, slabih 15 minut kasneje pa je Borja Mayoral podvojil prednost.

Favorizirani gosti so imeli večino časa veliko težav z iskanjem svoje prepoznavne igre, na koncu pa so le čakali odrešitev. Ko je že kazalo, da bo Levante na Camp Nou odšel s prednostjo dveh zadetkov, je bil iz bele točke zanesljiv Philippe Coutinho in poskrbel, da Barcelono na povratni tekmi čaka veliko lažje delo v lovu na preobrat.

Sevilla podobnih težav ne bo imela, saj je že na prvi tekmi osmine finala v gosteh s 3:1 odpravila Athletic Bilbao. Veliko težje delo čaka drugo ekipo iz Andaluzije, Betis, ki se je z Real Sociedadom razšel brez zadetkov.

Povratne tekme bodo na sporedu naslednji teden.