SK

13.01.2019 | 14.56

Enajstmetrovka prinesla zmago Atleticu

Atletico Madrid

Nogometaši Atletic Madrida so slavili na tekmi 19. kroga La lige proti ekipe Levanteja z rezultatom 1:0. Edini gol na Wanda Metropolitanu je dosegel Antoine Griezmann iz bele točke v 57. minuti.

Antoan Grizman

Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Atletico je prišel do 10. zmage v španskem državnem prvenstvu.

Madridčani so dominirali v prvem polčasu. V 11. minuti so dosegli gol, ki pa je bil razveljavljen zaradi prekrška Rodrija nad Enisom Bardhijem v zgodnji fazi napada Atletica. Koke je že slavil za vodstvo svoje ekipe, nato pa je sodnik Preto Iglesias po ogledu VAR posnetka odločil, da rezultat ostaja 0:0.

Edini gol na tekmi je dosegel Antoine Griezmann iz enajstih metrov v 57 minuti, ki je bila dosojena po nespretni igri z roko Nikole Vukčevića v kazenskem prostoru.

V nadaljevanju je Levante prišel do lepe priložnosti v 70. minuti, a je Moralesov strel fantastično ubranil Jan Oblak in tudi v nadaljnji akciji Bardhi ni uspel zatresti mreže slovenskega vratarja, niti v 71. minuti, ko je streljal prek gola.

Atletico Madrid je drugi na lestvici z 38 točkami, dva manj od vodilne Barcelone, ki ima tudi tekmo manj.