Inaki Williams šokiral Sevillo, ki je klonila v Bilbau

La liga 13. Jan 201918:04 > 18:08
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Na drugi nedeljski tekmi 19. kroga španske La Lige je Athletic Bilbao prišel do velike zmage in doma z 2:0 ugnal Sevillo.

Sevilla je s tem doživela prvi poraz po devetih tekmah v La Ligi. Zadnjič je v domačem prvenstvu izgubila 20. oktobra 2018 proti Barceloni.

Pred le tremi dnevi sta se na istem stadionu ekipi srečali na obračunu kraljevega pokala, tekmo pa je s 3:1 dobila Sevilla.

Bilbao se v tej sezoni bori za obstanek, zato so tri točke proti Sevilli še kako pomembne. Athletic je prišel šele do četrte zmage letos, serijo neporaženosti pa podaljšal na pet tekem. Z 22 točkami trenutno zaseda 16. mesto, Sevilla pa je s 33 točkami na tretjem mestu in za pet točk zaostaja za drugim Atleticom iz Madrida.

Junak zmage Athletica je bil Inaki Williams, ki je zabil oba gola. Najprej se je izkazal v 23. minuti, nato pa še v 83. minuti, ko je potrdil velik skalp baskovskega ponosa.

Prvi gol je padel po njegovem značilnem prodoru z roba kazenskega prostora, drugega pa je dosegel iz klasičnega protinapada, v katerem je najprej pretekl skoraj 60 metrov, nato pa idealno zaključil.

Od svojih zadnjih 17 golov v dresu Bilbaa, je Williams pred domačimi navijači dosegel le današnja dva. Njegov post v Bilbau je bil dolg kar 770 dni.