Barca slavi, Messi piše zgodovino

La liga 13. Jan 201920:25 > 20:27
David Ramos, Getty Images Sport

Nogometaši Barcelone so na tekmi 19. kroga La Lige brez težav s 3:0 odpravili Eibar in prišli do 13 zmage v sezoni ter ohranili pet točk prednosti pred drugim Atleticom. Obračun je znova zaznamoval eden in edini, Lionel Messi.

Barca je do zmage prišla z dvema zadetkoma Luisa Suareza in golom Lionela Messija, ki je s tem prišel do novega rekorda. Argentinec je postal prvi igralec v petih najmočnejših ervropskih ligah, ki je dosegel 400 golov.

Messi je zadetek zabil v 54. minuti, potem ko danes sicer ni navdušil. V prvem polčasu je zbral le enajst poskusov podaj in se žoge dotaknil samo 19-krat, a niti enkrat kazenskem prostoru Eibarja. Z zadetkom v drugem delu je nato hitro poskrbel, da bo prvih 45 minut ekspresno pozabljenih.

Dva gola je zabil Urugvajec Luis Suarez, ki je mrežo Eibarja načel v 19. minuti, v 59. minuti pa postavil končni rezultat. Suarez se je izkazal tudi z asistenco pri zadetku Messija, njemu pa sta za gola podala Philippe Coutinho in Sergi Roberto.

Barcelono v naslednjem krogu čaka obračun z Leganesom, Eibar pa se bo pomeril z Espanyolom.