Getty Image

13.01.2019 | 20:32

Barca slavi, Messi piše zgodovino

SD Eibar

Nogometaši Barcelone so na tekmi 19. kroga La Lige brez težav s 3:0 odpravili Eibar in prišli do 13 zmage v sezoni ter ohranili pet točk prednosti pred drugim Atleticom. Obračun je znova zaznamoval eden in edini, Lionel Messi.

Usman Dembele, Lionel Mesi

David Ramos, Getty Images Sport

Barca je do zmage prišla z dvema zadetkoma Luisa Suareza in golom Lionela Messija, ki je s tem prišel do novega rekorda. Argentinec je postal prvi igralec v petih najmočnejših ervropskih ligah, ki je dosegel 400 golov.

Messi je zadetek zabil v 54. minuti, potem ko danes sicer ni navdušil. V prvem polčasu je zbral le enajst poskusov podaj in se žoge dotaknil samo 19-krat, a niti enkrat kazenskem prostoru Eibarja. Z zadetkom v drugem delu je nato hitro poskrbel, da bo prvih 45 minut ekspresno pozabljenih.

Dva gola je zabil Urugvajec Luis Suarez, ki je mrežo Eibarja načel v 19. minuti, v 59. minuti pa postavil končni rezultat. Suarez se je izkazal tudi z asistenco pri zadetku Messija, njemu pa sta za gola podala Philippe Coutinho in Sergi Roberto.

Barcelono v naslednjem krogu čaka obračun z Leganesom, Eibar pa se bo pomeril z Espanyolom.