Barcelona nadoknadila zaostanek in izločila Levante

La liga 17. Jan 201923:16 > 23:27

Barcelona je na drugi tekmi osmine finala španskega pokala doma s 3:0 premagala Levante in nadoknadila zaostanek z 2:1 s prve tekme in s skupnim rezultatom 4:2 napredovala v četrtfinale.

Katalonci so na Camp Nou pričakovano prišli do visoke zmage s 3:0 proti Levanteju in izničili zmago Levanteja z 2:1 s prve tekme in se tako s skupnim rezultatom 4:2 uvrstili v četrtfinale.

Junaka v domači ekipi sta bila Ousmane Dembele, ki je dosegel dva gola v dveh minutah (30. in 31.) ter Lionel Messi, ki je v 54. minuti po podaji Nelsona Semeda postavil končni rezultat.

Danes so se sicer v španskih medijih pojavile tudi špekulacije o tem, da bi Katalonci lahko bili celo izločeni iz pokala, zaradi tega, ker je na prvi tekmi za Katalonce zaigral nogometaš, ki je bil suspendiran.

Poleg Barce sta se danes v četrtfinale uvrstila še Espanyol, ki je doma s 3:1 (skupno 5:3) premagal nebogljeni Villarreal ter Real Betis, ki je v gosteh remiziral proti Real Sociedadu z 2:2 in zaradi dveh zadetkov v gosth tudi napredoval.

Poleg teh treh ekip so v četrtfinalu še Real Madrid, Girona, Getafe, Sevilla in Valencia.