Ancelotti: "Zidane je spremenil moj koncept nogometa"

La liga 19. Jan 201913:44 > 14:08
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Carlo Ancelotti je pohvalil Zidana in položil na srce, da bi vsi trenerji morali delati v takšnem okolju, kot je Madrid.

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Carlo Ancelotti, aktualni trener Napolija, je vodil Real Madrid med leti 2013 in 2015 ter z Galaktiki osvojil Ligo prvakov, Evropski superpokal, Klubsko svetovno prvenstvo in Španski kraljevi pokal. V izčrpnem intrvjuju, ki ga je opravil za italijanski Il Corriere dello Sport, je izpostavil pomembno delo Zinedina Zidana in Madrid kot mesto, kjer bi bi se morali preizkusiti vsi trenerji.

Italijanski strokovnjak je priznal, kakšnem vpliv je imel Zidane nanj in njegovo delo: “Ko sem bil njegov trener pri Juventusu, je njegova igra, gibanje in percepcija nogometa spremenila moj koncept nogometa. Toliko, da sem sestavljal ekipo okrog njega, vse se je praktično vrtelo okrog njega.”

Gleda na njegove izkušnje s klopi v različnih klubih pa je povedal: “Osem let, ki sem jih preživel v Milanu, so stvar zase. Če pa povem iskreno, bi najraje ostal v Madridu. Madrid je Madrid v vsej veličini, zato bi morali vsi trenerji delovati v mestu, kot je ta.”