V Seviljo brez Messija, a z Boatengom

La liga 22. Jan 201921:41 > 21:53
Aitor Alcalde/Getty Images

Presenetljiva poteza Ernesta Valverdeja za četrtfinalno tekmo Španskega kraljevega pokala v gosteh pri Sevilli. Lionel Messi in Sergio Busquets ne bosta odpotovala z ekipo v Sevillo, je pa na spisku 'potnikov' Kevin-Prince Boateng.

Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Na ta način trener Barcelone vztraja pri svoji politiki v letošnji sezoni – v tem obdobju sezone večkrat spočije Messija, da bo Argentinec v kar najboljši formi v ključnih trenutkih sezone.

Messi je tudi na zadnji ligaški tekmi proti Leganesu vsega odigral samo pol ure. Valverde je že prej opozarjal, da naj se vsi skupaj navadimo gledati najboljšega strelca lige na klopi, kako varčuje z močmi in se krepi.

Leo pa ni edin pogrešljiv član v ekipi za pokalno tekmo. Manjkal bo tudi Sergio Busquets, ki je zadržan in bo prav tako ostal v katalonski prestolnici.

Bomo pa prav lahko priče debiju Boatenga v dresu Blaugrane. Šele v torek je bil predstavljen javnosti kot uradni član Barcelone, opravil en sam trening, a je že na Valverdejevem seznamu,  na poti k svojim prvim minutam v novem klubu.

Nogometaši, ki potujejo v Seviljo, so: Cillessen, Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba, Sergi Roberto, Vermaelen; Rakitic, Denis, Coutinho, Arthur, Aleñá, Vidal, Riqui Puig, Oriol Busquets; Malcom, Luis Suárez in Boateng.