As: Modrić bo kariero zaključil pri Realu

La liga 4. Feb 201918:37 > 18:40
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Luka Modrić (33) je očitno sprejel odločitev o tem, kje bo zaključil kariero. Po poračanju 'Asa' bo Hrvat ostal pri Realu. Razlogov za to je več kot dovolj.

Že nekaj časa se pojavljajo vprašanja in ugibanja o Modrićevem zadnjem koraku v njegovi karieri. Največ so ga povezovali z Interjem in Kitajsko za veliko denarja. Luka se je v tem času očitno odločil. Na njegovo odločitev je bržkone vplivala Zlata žoga, ki je v dresu Interja zagotovo ne bi osvojil.

Španski As piše, da je hrvaški as tik pred podpisom nove pogodbe, ki naj bi mu jo Florentino Perez ponudil do leta 2021, ko bi Modrić s 36. leti najbrž zaključil svojo kariero.

As je poiskal 5 razlogov, ki so Luko pripričali o odločitvi ostati na Bernabeu.

Zlata žoga je prvi razlog. Hrvatu so jo podelili decembra za izjemne nastope na svetovnem prvenstvu v Rusiji, kjer je s hrvaško reprezentanco zaigral v finalu, z Realom pa je že tretjič zapored osvojil najprestižnejše evropsko tekmovanje Ligo prvakov.

Drugi razlog so družina in udobje. Luka se v Madridu dobro počuti, prav tako njegova žena Vanja ter otroci Ivano, Ema in Sofia, katerih stabilnosti ne želi motiti. Poleg tega se želi ustaliti v Madridu tudi po koncu kariere.

Graditi želi trajno zapuščino – kot so to v Realu počeli že Zidane, Xabi Alonso, Raul, Santiago Solari … Po ‘upokojitvi’ bi ostal pri Realu z vlogo, da lahko kaj prispeva klubu in mlajšim generacijam kot to počnejo omenjeni bivši nogometaši.

Plača. Inter je Modriću ponudil bajno vsoto, a nogometaš nikoli ni zanikal, da jo je Real izenačil. Poleg tega je, kljub temu da sam ni pričakoval hitrega podaljšanja, klub sam to predlagal in mu s tem izkazal spoštovanje in zaupanje.

Peti razlog je dober odnos s Perezom in Sanchezom. S predsednikom in generalnim direktorjem se je vedno iskeno pogovarjal o vsem o dobrem ali slabem in vedno jim je skupaj uspelo poiskati najboljše rešitve.