Prvi El Clasico s po enim zadetkom na vsaki strani

La liga 6. Feb 201921:57 > 21:58

Barcelona in Real sta danes odigrala prvi El Clasico v slabem mesecu dni. Na Camp Nou pa se je prva pokalna tekma Cope del Rey končala z remijem 1:1.

Trener Barcelone Ernesto Valverde je tekmo pričel brez Lea Messija, ki je bil rahlo načet z zadnje prvenstvene tekme. V napadu so tako začeli Suarez-Coutinho-Malcom.

Real, ki je prav tako tekmo začel brez svojega prvega zvezdnika Garetha Balea je tekmo pričel bolje in bil v prvem polčasu boljši nasprotnik in v 6. minuti srečanja tudi zelo zgodaj povedel. Po podaji Karima Benzemaja je zadel Lucas Vasquez.

Tekma je bila v nadaljevanju dokaj izenačena, Barca je imela priložnosti preko Ivana Rakitiča in Luisa Suareza.

V drugem polčasu pa so Katalonci začeli prevladovati na igrišču, kar so kronali tudi z zadetkom v 57. minuti. Zadetek je dosegel Brazilec Malcom.

V 63. minuti je v igro vstopil še prvi zvezdnik Leo Messi in bolj kot ne so gledalci spremljali samo še tekmo na polovici Reala, vendar ne glede na vse Barca ni uspela priti do preobrata in prva pokalna tekma španskega pokala se je končala z rezultatom 1:1, kar daje nekaj več prednosti Realu zaradi zadetka v gosteh.