Wu Lei pred zaslone zvabil 40 milijonov Kitajcev!

La liga 7. Feb 201913:15 > 13:30
Francois Nel/Getty Images

To, da azijski nogometaši klubom dvigujejo gledanost, ni nobena skrivnost. Ko se je "kitajski Maradona" Wu Lei preselil k Espanyolu, so imeli vodilni možje katalonskega kluba zagotovo v mislih tudi takšne "malenkosti".

Vsaj zaenkrat se zdi, da bo Wu Lei Espanyolu prinesel veliko. Ob svojem debiju proti Villarrealu sicer ni pokazal nič posebnega, a je tekmo zaradi njega na Kitajskem pospremilo kar 40 milijonov ljudi. Tudi množica kitajskih navijačev je bila glavni razlog, da je bila tekma na sporedu v t.i. azijskem terminu.

27-letnik je na tekmi odigral 12 minut, še bolj zastrašujoče pa so številke spremljanja njegovega debija na družabnih omrežjih. Tam se je vse skupaj ustavilo pri dobrih 350 milijonih.

Wu Lei je sicer v Španijo prišel nekoliko poškodovan, zato trenutno močno dela na svoji telesni pripravljenosti. Zanimivo bo videti, kako se bo lanski prvi strelec kitajske Superlige privadil na igranje v La Ligi. Zanj bo to zagotovo velik test, vsekakor pa bo v naslednjih krogih dobival več minut za dokazovanje.

Vse skupaj bodo še naprej pozorno spremljali kitajski navijači, od katerih bo Espanyol zagotovo dobil tudi kakšen evro več, če se bo Lei izkazal, pa mu bo v Evropo zagotovo sledil še kakšen zvezdnik iz kitajskega državnega prvenstva.