Bale zapečatil usodo Atletica

La liga 9. Feb 201916:17 > 16:30

Osrednji obračun 23. kroga La lige je bil odigran na Wandi Metropolitani v Madridu, kjer je Real v 222. madridskem mestnem derbiju s 3:1 nadigral domači Atletico. Galaktiki so z zmago mestne rivale prehiteli na drugem mestu prvenstvene razpredelnice.

Real je prišel do zmage na Wandi Metropolitani na tekmi, na kateri sta obe ekipi izkoristili praktično vse priložnosti, ki sta jih imeli. Kraljevi klub je povedel v 16. minuti po podaji iz kota. Sergio Ramos je nase potegnil štiri branilce domačega moštva, povsem osamljeni Casemiro pa je Jana Oblaka z roba petmetrskega prostora atraktivno premagal s škarjicami.

Colchonerosi so izenačili devet minut kasneje po sijajnem protinapadu, ko je Antoine Griezmann ušel ožji obrambi Reala in Thibauta Courtoisa premagal s strelom skozi noge. Sodniki so zadetek priznali šele po ogledu posnetka z VAR sistemom, saj so igralci Reala zahtevali ogled posnetka zaradi domnevnega prekrška Angela Correa nad Viniciusom Jr., kot tudi prepovedanega položaja francoskega napadalca.

V zaključku prvega polčasa je Real še drugič povedel. Jose Gimenez je na robu kazenskega prostora naredil prekršek nad mladim brazilskim napadalcem, pri strelu z bele točke pa je bil zelo prepričljiv kapetan Reala Sergio Ramos.

Drugi polčas je prinesel nekaj več raztrgane igre. V 54. minuti so sodniki upravičeno razveljavili sicer fantastičen zadetek Alvara Morate zaradi nedovoljenega položaja, nekoliko kasneje pa so domači zahtevali še enajstmetrovko zaradi domnevnega prekrška nad nekdanjim napadalcem Chelseaja, vendar njihove želje niso bile uslišane.

Končni rezultat je v 74. minuti postavil rezervist Gareth Bale, ki je po podaji Luke Modrića iz leve strani dosegel svoj stoti zadetek za Real v vseh tekmovanjih.

Domači so od 80. minute igrali z igralcem manj na igrišču, Thomas Partey je bil izključen po drugem rumenem kartonu.

Real (45 točk) je z zmago na mestnem derbiju prehitel Atletico (44) na drugem mestu, kjer ob tekmi več za pet točk zaostaja za vodilno Barcelono. Katalonci jutri gostujejo pri Athleticu iz Bilbaa (ob 20:45 v živo na SK 1).