Črni niz Celte se nadaljuje, tokrat premočen Levante

La liga 16. Feb 201915:05 > 15:07
Alex Caparros, Getty Images

Prvo sobotno tekmo 24. kroga La Lige je dobil Levante, ki je v Vigu s 4:1 premagal Celto.

Levante se je Celti oddolžil za poraz (2:1) v drugem krogu prvenstva, domačo ekipo pa tudi z igralcem več povsem ponižal.

Slaba forma Celte se tako nadaljuje, zasedba Miguela Cardoze pa ostaja pri vsega eni zmagi na zadnjih devetih tekmah.

Prvi gol na tekmi smo videli v 20. minuti, ko je za Levante zadel kapetan Jose Morales. Celta je prvič zapretila v 36. minuti, ki pa je domači kapetan Hugo Mallo ni znal izkoristiti. Kazen je sledila v 40. minuti, ko je na 2:0 povišal Coke.

Domači navijači so v drugem polčasu zaman čakali na vstop Iaga Aspasa, Celta pa je kljub zaostanku praktično celotno tekmo odigrala brez pravega napadalca. Na to odločitev je vsekakor vplivala tudi izključitev Boudebouza, ki je rdeči karton prejel v 49. minuti.

Le 13 minut zatem se je Morales izkazal še z drugim zadetkom na tekmi in postalo je jasno, da bo Levante prišel do lahke in zaslužene zmage. Do konca tekme je z bele točke za Celto sicer zadel Brais Mendez, končni rezultat pa je v 89. minuti postavil Borja Mayoral.

Levante je po novi zmagi zdaj pri 30 točkah in drži 11. mesto, Celta pa je s 24. točkami 16.