Barcelona po dveh remijih do zmage, junak znova Messi

La liga 16. Feb 201922:02 > 22:08

Nogometaši Barcelone so v 24. krogu La Lige z 1:0 ugnali Real Valladolid.

Prvi polčas je bil precej zaspan. Katalonci so bili občutno več pri žogi (62-38), a prvič zapretili šele v 41. minuti, ko je z roba kazenskega prostora meril Lionel Messi. Le minuti zatem je prekršek v kazenskem prostoru Valladolida storil Michel in Juan Martina Munuera je brez obotavljanja pokazal na belo točko. Kazenski strel je izvedel Messi in zadel za 1:0.

Argentinec bi lahko že v četrti minuti nadaljevanja povišal prednost katalonskega ponosa, a je njegov poskus s krasno obrambo zaustavil Jordi Masip. Trener Barcelone Ernesto Valverde je v 60. minuti v igro poslal Luisa Suareza, ki je zamenjal Kevina-Princa Boatenga, Urugvajec pa je le pet minut zatem imel krasno priložnost. Po podaji s strani se je znašel v dobrem položaju, a ni zaključil dovolj natančno in sprožil naravnost v naročje Masipa.

Do konca tekme je Barca zapretila še v 78. minuti, ko je po podaji Messija zgrešil Sergi Roberto, v 84. minuti pa je Philippe Coutinho Kataloncem priigral še eno enajstmetrovko. Žogo si je na belo točko znova nastavil Messi, ki pa je bil tokrat neuspešen. Masip je najprej ubranil enajstmetrovko, Messi pa je nato poskusil še z glavo, a ga je gostujoči vratar spet zaustavil. Argentinec je zapretil še v 88. minuti, ko je žogo z roba kazenskega prostora poslal mimo leve vratnice vrat Masipa. V sodniškem dodatku je bil v krasni priložnosti še Suarez, ki pa podaji Messija ni uspel premagati izjemnega Masipa.

Barcelona je po dveh zaporednih remijih prišla do 16. zmage v tej sezoni in ima pred madridskima velikanoma sedem oziroma devet točk prednosti. Real bo sicer na delu jutri, ko se bo znova lahko približal na vsega šest točk zaostanka. Real Valladolid s 26 točkami ostaja na 15. mestu.

Oglejte si rezultate in lestvico La Lige.