Girona na Bernabeu pokorila Real

La liga 17. Feb 201913:45 > 13:57
Denis Doyle, Getty Images Sport

Nogometaši Girone so pripravili veliko presenečenje v 24. krogu La lige, ko so v gosteh po preobratu premagali madridski Real z rezultatom 2:1.

Real je na Santiago Bernabeu povedel z golom Casemira po podaji Tonyja Kroosa v 25. minuti, v naslednjih 45 minutah pa je sledil preobrat. Girona je izenačila preko Stuanija v 65. minuti iz enajstih metrov, nato pa prešla v vodstvo z golo Portua deset minut kasneje.

Sergio Ramos ni imel najboljšega dneva. Ob igranju z roko v svojem kazenskem prostoru je nasprotnikom omogočil gol iz bele točke, v 90. minuti pa je zaradi nevarne igre ob visoko dvignjeni nogi prejel drugi rumeni karton, posledično rdečega in Beli balet je sodnikov dodatek odigral z igralcem manj. Ramos je prvi igralec v zgodovini La lige, ki je prejel 20 rdečih kartonov.

Real je na tretjem mestu La lige s 45 točkami, 2 manj od Atletica in 9 od vodilne Barcelone. Girona je na 15. mestu.